İşlemler
İŞLEMLER

Korsini'nin MCC'ye Satışı

Chicago, Illinois merkezli etiket çözümleri şirketi olan Multi-Color Corporation (MCC), İzmir, Türkiye'de bulunan kalıp içi etiket (IML) çözümleri sağlayıcısı Korsini'yi satın aldığını duyurdu.

Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetim grubu ÜNLÜ & Co’nun satıcı taraf finansal danışmanlığını üstlendiği işlemde, Actera Group yatırımı olan Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. (“Korozo Group”) iştiraklerinden, IML (kalıp içi etiketleme) alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden Korsini Saf Ambalaj San. Ve Tic. A.Ş. ‘nin %100 hissesinin (“Korsini”) ABD merkezli Multi-Color Corporation iştiraki MCC Verstraete N.V’ye (“MCC”) satışı tamamlandı.

Satış işlemiyle birlikte Korsini, MCC çatısı altında yerel ve global piyasalarda büyümesini sürdürecek.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan ÜNLÜ & Co Kurumsal Finansman Danışmanlık Yönetici Direktörü Zeynep Koçak, “Esnek ambalaj sektörünün lider global oyuncusu Korozo Group’un satıcı taraf danışmanlığını üstlendiğimiz bu işlemin başarıyla gerçekleştirilmiş olmasından dolayı gururluyuz. Finansal piyasalardaki zorlu ortama rağmen, bu işlemi başarıyla tamamladık. Bu önemli işlemde olduğu gibi önümüzdeki dönemde de Türkiye M&A pazarında önemli işlemlere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

IML, önceden basılmış etiketlerin bir kapın üretim süreci sırasında ambalaj kalıbına yerleştirilmesiyle oluşan, tamamen geri dönüştürülebilir, maliyet etkin, dayanıklı ve tutarlı bir ürün yaratan yüksek büyüme potansiyeline sahip bir etiketleme teknolojisidir.

MCC ve Korsini Hakkında

MCC'nin CEO'su Kevin Kwilinski, "IML teknolojisinin potansiyeline güçlü bir şekilde inanıyoruz ve Korsini, geçtiğimiz on yıllar boyunca IML çözümlerinin sürekli geliştirilmesinin ön saflarında güçlü ve yenilikçi bir şirket olduğunu kanıtlamıştır" şeklinde görüş bildirdi.

1902 yılında "Fratelli Corsini" olarak kurulan Korsini, Korozo grubuyla birleşmesinin ardından IML pazarının öncülerinden biri olarak hızla büyüdü. Korsini'nin başkanı ve CEO'su Enrico Corsini, MCC'yi büyük ve küçük markaların marka değeri oluşturmak için tercih ettiği ortak olarak nitelendirdi.

Corsini, "MCC ile güçlerimizi birleştirmek, yerel ve uluslararası büyüme için yeni fırsatlar açacak ve bize operasyonlarımızın günlük kontrolünü koruma imkanı verecek. Müşterilerimizin beklediği yüksek kalite standartlarını ve müşteri hizmetlerini sunmaya devam edeceğiz" dedi.

ÜNLÜ & Co – Kurumsal Finansman Çözümleri

ÜNLÜ & Co, Türkiye'nin lider yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi gruplarından biri olarak, şirket birleşmeleri, devralmalar (M&A) ve kurumsal finansman alanlarında derinlemesine uzmanlık ve geniş deneyime sahiptir. 1996'da kurulmuş olan bu şirket, bugüne dek 132 başarılı işlem gerçekleştirerek, toplamda 18 milyar ABD dolarından fazla işlem hacmi ile Türkiye'nin öncü M&A danışmanı konumuna gelmiştir.

Ayrıca, ÜNLÜ & Co, sermaye piyasası işlemlerinde de dikkate değer bir sicile sahip olup, 2010'dan bu yana yaptığı işlemlerle %24'lük bir pazar payı ve 3,1 milyar dolarlık işlem hacmi elde etmiştir. Şirket, borçlanma aracı ihracı, yapılandırılmış finansman ve proje finansmanı gibi alanlarda da güçlü bir konumdadır.

Teknoloji girişimleri ve yatırımcılarına kapsamlı danışmanlık hizmetleri sunan bir Teknoloji Startup Danışmanlık İttifakı'na da ev sahipliği yapan şirket, İstanbul merkezli olup, 500'e yakın çalışanıyla Türkiye'nin yanı sıra New York ve Londra'da da operasyonlar yürütmektedir.

ÜNLÜ & Co'nun sektördeki liderliği ve başarısı, Euromoney, EMEA Finance ve Mergermarket gibi kuruluşlar tarafından verilen bir dizi ödülle de tanınmış ve onurlandırılmıştır. Bu ödüller, şirketin finans alanındaki konumunu ve mükemmeliyetçi yaklaşımını teyit etmektedir.