Medya
MEDYA

Basın Bültenleri

ÜNLÜ & Co danışmanlığında, Tat Gıda’nın %49 hissesinin Memişoğlu Tarım’a satışına yönelik sözleşme imzalandı

Ocak 2024
ÜNLÜ & Co’nun Koç Holding’in satıcı taraf finansal danışmanlığını üstlendiği işlemde, Türkiye’nin en büyük gıda şirketlerinden ve önde gelen gıda markalarından olan Tat Gıda'nın %49 hissesinin Memişoğlu Tarım'a satışına ilişkin sözleşme imzalandı. Rekabet Kurumu onayı ve ilgili diğer ön koşulların gerçekleşmesiyle birlikte devir tamamlandığında Tat Gıda Memişoğlu Tarım hissedarlığı altında yerel ve global piyasalarda büyümesini sürdürecek.

ebebek, ÜNLÜ & Co liderliğinde halka arz oldu

Eylül 2023
ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş. (ÜNLÜ & Co) liderliğinde 29, 31 Ağustos ve 1 Eylül tarihlerinde talep toplayan, Türkiye’de 64 ilde 220 mağazası ve bebek.com web sitesiyle hizmet veren ebebek, halka arzını başarıyla tamamladı ve yatırımcılardan rekor ilgi gördü. 46,50 TL fiyattan talep toplayan ebebek halka arzına 3,9 milyon’u aşkın yatırımcıdan, tahsisat tutarının 7,7 katı talep gelirken, arz büyüklüğü 1.860 milyon TL’ye ulaştı. Halka arz sonuçlarına göre payların yüzde 48’ini bireysel yatırımcılar, yüzde 25'ini ise yurt içi kurumsal yatırımcılar, yüzde 2’sini şirket çalışanları ve yüzde 25’ini yurt dışı kurumsal yatırımcılar aldı.

ÜNLÜ & Co danışmanlığında, Tunay Gıda’nın Gat Foods - IBBL’e satış sözleşmesi imzalandı

Temmuz 2023
Organik meyve suyu konsantresi ve meyve püresi üretim sektörünün önemli oyuncularından Tunay Gıda’nın çoğunluk hisselerinin, aynı sektörde dünya çapında faaliyet gösteren Gat Foods - IBBL’e satışı işleminde ÜNLÜ & Co, alıcı taraf finansal danışmanlığını üstlendi. Satış işlemi ile Tunay Gıda, Gat Foods - IBBL çatısı altında büyümesini sürdürecek.

ÜNLÜ & Co danışmanlığında, Korsini’nin MCC’ye satışı tamamlandı

Nisan 2023
ÜNLÜ & Co’nun satıcı taraf finansal danışmanlığını üstlendiği işlemde, Actera Group yatırımı olan Korozo Group iştiraklerinden, IML (kalıp içi etiketleme) alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden Korsini‘nin ABD merkezli Multi-Color Corporation iştiraki MCC Verstraete N.V’ye (“MCC”) satışı tamamlandı. Satış işlemiyle birlikte Korsini, MCC çatısı altında yerel ve global piyasalarda büyümesini sürdürecek.

ÜNLÜ & Co danışmanlığında, Fourlis Group’un, Türkiye’de “Intersport” çatısı altındaki faaliyetlerinin Eren Perakende’ye satışı tamamlandı

Ocak 2023
ÜNLÜ & Co’nun satıcı taraf finansal danışmanlığını üstlendiği işlemde, Fourlis Group’un Türkiye’de “Intersport” ve “The Athlete's Foot" markaları altında faaliyetlerini yürüten iştiraki Intersport’un satışı tamamlandı.

ÜNLÜ & Co danışmanlığında, DeFacto’nun azınlık hisselerinin EBRD’ye satışı tamamlandı

Ocak 2023
ÜNLÜ & Co’nun satıcı taraf finansal danışmanlığını üstlendiği işlemde, Türkiye’nin global moda markası DeFacto’nun azınlık hisselerinin, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’na (“EBRD”) satışı tamamlandı.