Medya
MEDYA

Ödüller

ÜNLÜ & Co'ya EMEA Finance Achievement Awards'tan 4 ayrı ödül

ÜNLÜ & Co'ya EMEA Finance Achievement Awards'tan 4 ayrı ödül

Haziran 2024
Türkiye’nin öncü finans kuruluşlarından ÜNLÜ & Co, EMEA Finance tarafından düzenlenen Achievement Awards 2023’te, “Best M&A House in CEE”, “Best Equity House in CEE”, “Best M&A Deal in CEE” ve “Best IPO in CEE” ödüllerine layık görüldü. ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Mahmut L. Ünlü, dünya standartlarında sundukları hizmetin 4 ayrı kategoride ödüllendirilmesinin gurur verici olduğunu belirterek, “Şirketimiz, müşteri ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği finansal çözümler ve başarılı işlemlerle sektörde önemli bir rol oynuyor. Özellikle, birleşme ve satın alma işlemlerinde faaliyet gösterdiğimiz 28 yıl boyunca, Türkiye’de lider konumumuzu koruduk. Yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi alanındaki birikimimizle, ülke ekonomisine önemli katkılar sağlarken, yerel piyasalardaki bilgi ve tecrübemizi küresel arenaya taşıyarak etki alanlarımızı genişletmeyi sürdürüyoruz. Bu kapsamda; aldığımız ödüller yenilikçi iş modelimizin önemli bir göstergesi. Bu başarıyı sürdürme sorumluluğuyla, müşteri odaklı yaklaşımımızı projelerimizin merkezine taşımaya devam edeceğiz” dedi.

ÜNLÜ & Co'ya EMEA Finance 2023'ten üç ödül

ÜNLÜ & Co'ya EMEA Finance 2023'ten üç ödül

Mayıs 2024
ÜNLÜ & Co, EMEA Finance tarafından düzenlenen Avrupa Bankacılık Ödülleri’nde “Best Investment Bank in Türkiye”, “Best M&A House in Türkiye” ve “Best Debt House in Türkiye” kategorilerinde ödüle layık görüldü. Proje ve yatırımlarını ödülle taçlandırmaktan mutluluk duyduklarını belirten ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla 28 yıldır sektörümüzün öncü kuruluşlarından olmayı sürdürüyoruz. Aldığımız ödüllerle hem şirketimizi hem de ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil etmekten dolayı gurur duyuyoruz. Avrupa Bankacılık Ödülleri’nde kazandığımız üç ödül de bizler için çok değerli ve paydaşlarımızdan çalışanlarımıza kadar herkesin emeğinin en önemli göstergesi. Gelecek dönemde de aynı motivasyon ve kararlılık ile müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz” dedi.

ÜNLÜ & Co, Euromoney tarafından  “Yatırım Bankacılığı” kategorisinde Türkiye’nin Pazar Lideri seçildi

ÜNLÜ & Co, Euromoney tarafından “Yatırım Bankacılığı” kategorisinde Türkiye’nin Pazar Lideri seçildi

Ocak 2024
ÜNLÜ & Co, küresel olarak endüstrinin referans noktası olmaya devam eden Euromoney Dergisi’nin “Market Leaders/ Pazar Liderleri” sıralamasında Yatırım Bankacılığı kategorisinde ‘Türkiye Pazar Lideri’ olarak yerini aldı. Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “ÜNLÜ & Co olarak 1996 yılından bu yana deneyim kazanan ve sektörün şekillenmesine katkı sağlayan bir kurum olmaya çalıştık. Aldığımız bu ödüller, yer aldığımız önemli sıralamalar, hedeflerimiziçin başarılı adımlar attığımızın bir göstergesi. Sektörümüzde fark yaratan güçlü, yenilikçi ve istikrarlı işlere imza atmaya önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz” dedi.

ÜNLÜ & Co’ya EMEA Finance’ten üç ödül

ÜNLÜ & Co’ya EMEA Finance’ten üç ödül

Haziran 2023
ÜNLÜ & Co, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika piyasalarının önde gelen finans dergilerinden Londra merkezli EMEA Finance tarafından düzenlenen Achievement Awards 2022’de, üç prestijli ödülün sahibi oldu. ÜNLÜ & Co, 8 Haziran Perşembe akşamı Londra’da düzenlenen ödül töreninde Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Birleşme ve Satın Alma Şirketi ödülünü kazanırken, danışmanlığını gerçekleştirdiği DeFacto’nun azınlık hisselerinin EBRD’ye satışı işlemi de Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Birleşme ve Satın Alma İşlemi (Mid-Cap) ödülüne layık görüldü. Ayrıca ÜNLÜ & Co liderliğinde gerçekleşen Hitit Bilgisayar Hizmetleri’nin halka arzı da Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Halka Arzı (Mid-Cap) ödülünü kazandı.

ÜNLÜ & Co, Euromoney tarafından  “Yatırım Bankacılığı” kategorisinde Türkiye’nin Pazar Lideri seçildi

ÜNLÜ & Co, Euromoney tarafından “Yatırım Bankacılığı” kategorisinde Türkiye’nin Pazar Lideri seçildi

Ocak 2023
ÜNLÜ & Co, uluslararası arenada dikkat çekmeye devam ediyor. Küresel sermaye piyasalarının öncü yayınlarından Euromoney Dergisi, “Market Leaders/ Pazar Liderleri” sıralamasında “Yatırım Bankacılığı” kategorisinde pazar lideri olarak ÜNLÜ & Co’ya yer verdi. ÜNLÜ & Co, geçtiğimiz yıllarda başta M&A işlemleri olmak üzere sermaye piyasalarında yürüttüğü tutarlı ve etkili faaliyetler ile “Pazar Lideri” olarak sıralamaya dahil edilirken, yapılan değerlendirmede 2021 Nisan ayından itibaren tamamladığı beş M&A işlemi ve konsorsiyum lideri olduğu başarılı Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. halka arzının öne çıktığı görüldü. Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “ÜNLÜ & Co olarak 1996 yılından bu yana deneyim kazanan ve sektörün şekillenmesine katkı sağlayan bir yapımız var. M&A işlemlerinde Türkiye’nin lider kuruluşuyuz. Euromoney dergisinin “Market Leaders” listesinde en üstte yer almak gurur verici” dedi.